תמונה

עוד שלושה ימים של שתיקה.

שלושה ימים של דממה ופתאום תמונה.

בלי מילים.

בלי הסבר.

כמו מברק שהגיע בלי פרשנות.

מה נשמע?

הכל בסדר…

הא ודא, גישושים לא ברורים של צדדים לא ברורים.

הגעתי השבוע לכמה תובנות חשובות:

1. הבנתי למה אני נוטה לקחת אחריות, למלא תפקיד כלשהו – כי זה נותן לי תעסוקה ופוטר אותי מהתעסקות חברתית. יש לי זכות, אולי אפילו חובה, לקפוץ ממקום למקום, להציץ תכופות בטלפון או במחברת או במחשב, לנהל סמול טוק בלי להתחבר באמת. להיות שם בלי לקחת חלק באמת.

2. הבנתי שהגבול שלי זז עוד מטר קדימה. האמת, את זה הפסיכולוגית האהובה עליי הבינה. הצלחתי לעשות דברים שלא הצלחתי להתקרב אליהם בעבר. לא ברחתי, למרות שממש רציתי. התנגדתי לאינסטינקט הזה שמשתלט עליי. הרמתי טלפון גם כשכל כולי רצתה להיעלם ביחד עם ההיעלמות שלו. סיפרתי על עצמי דברים שמעולם לא חשבתי שאספר, כלומר שאספר כל כך מהר. הזזתי את הגבול קדימה ועכשיו היא רוצה שאזיז אותו עוד קצת…

3. החזקתי בתחושה שלי שבוע, אפילו שבועיים. לא מוססתי את זה, לא מיסמסתי את זה, לא טישטשתי את זה. כי אני חשובה וזה היה חשוב. כי גם אם לא נפלו השמיים, יש דברים שצריכים להיאמר רק כדי שיאמרו. כי יש דברים שצריכים להיאמר רק כדי שיישמעו.

4. השבלול שלי חמים ונעים, הוא שומר עליי ומדכא אותי בו זמנית. הרשתי לעצמי להוציא את המחושים החוצה, לקצת. הם פגשו את העולם החיצון ולא התקפלו באופן מיידי. אבל אני די בדרך חזרה פנימה, למרות כל הגדילה הזו, למרות כל השינויים, ואולי אפילו בגללם. המחושים של סומרים, חשים משהו לא ברור באוויר, אות אזהרה – תיכנסי פנימה, תסגרי את האור ותשתבללי! רוצה ולא רוצה, חצוייה. רוצה ולא רוצה, השחור הזה משתלט עליי ואני טובעת איתו. רוצה ולא רוצה – יש קצת שברים במסכה שלי, אבל היא עדיין עושה את העבודה ואף אחד לא באמת רואה את ההמוטטות הזו, את הכלום הגדול שהשתלט עליי, שאוכל אותי מבפנים.

חבל שאת לא / ברי סחרוף

אמרת שזה כמו מלחמה
לילה ועוד לילה אותה הבחילה
לא מאמינה לאף גבר בעיר
מקרוב היא לא מוכנה
זה חבל שאת לא מגלה

מחשבה אחת על “תמונה

  1. פינגבאק: 5/2/2019 ב' – +shloshim30

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s